W opatowskim Liceum Ogólnokształcącym imienia Bartosza Głowackiego 4 lutego odbył się koncert muzyki salonowej.
- Muzyka to niezwykle ważny element w życiu wielu ludzi. Jest ona nie tylko prostą rozrywką, lecz również nośnikiem wyższych emocji i sposobem na radzenie sobie z rzeczywistością. Jej wpływ na wygląd współczesnej kultury jest niezwykle istotny – mówi Barbara Kasińska, dyrektor liceum.
W klimat karnawałowy wprowadziła publiczność uczennica klasy 3 C Barbara Chrapek, która zaprezentowała dwa utwory Anny Jantar oraz Marka Grechuty.
Koncert uświetnił występ kieleckiego zespołu muzyki salonowej „Animato”, który został założony w 1991 roku przez skrzypka i pedagoga Andrzeja Zuzańskiego, który skupił wokół idei popularyzacji muzyki klasycznej "lekkiej i przyjemnej" artystów związanych z Filharmonią Świętokrzyską, absolwentów akademii muzycznych: E. Dobrowolską (wiolonczela), J. Waneckiego ( flet), A. Gronostaja (klarnet), K. Błaszkiewicza (kontrabas), Ł. Wosia (fortepian) i J. Młynarczyka (perkusja).
Grupa „Animato” do tej pory zagrała ponad 400 koncertów, wielokrotnie brała udział w festiwalach muzyki salonowej. Ww karnawałowych rytmachystępowała w wielu ogólnopolskich i regionalnych programach telewizyjnych. Dokonała szeregu nagrań dla Rozgłośni Polskiego Radia w Kielcach. W 1996 roku została laureatem Konkursu Muzyki Salonowej we Wrocławiu zorganizowanego w ramach Międzynarodowych Targów Muzycznych. W 2000 roku zespół zaproszony na VI Światową Konferencję Gospodarczą Polonii, gdzie wystąpił w Pałacu Prezydenckim i Zamku Królewskim, a w roku 2001 podczas rozdania nagród godła promocyjnego „Teraz Polska" w Operze Narodowej w Warszawie.
"Animato” przeniosło opatowską publiczność w zaczarowany świat muzyki salonowej, od standardów poważnej, muzykę operetkową, taneczną aż po filmową.
Zebrana publiczność entuzjastycznie przyjęła występ zaproszonego zespołu, któremu podziękowała owacją na stojąco. Koncertowi towarzyszyła atmosfera radości, dobrego humoru i świetnej muzycznej zabawy.
W tym dniu można było także skorzystać z pomiaru ciśnienia oraz zmierzyć poziom cukru, nad którymi to badaniami czuwała klasa 1 C o profilu ratownictwo medyczne. Natomiast klasy 1 A, 2 A, 2 D oraz 2 B zajęły się logistyczną stroną uroczystości.